Weszliśmy w czas „narodowej kwarantanny”. Razem z okresem Wielkiego Postu jest to czas refleksji,  zadumy i zastanowienia nad hierarchią życiowych wartości. Wyciszeniu ulegają spory. W obliczu zagrożenia odnajduje się wspólnota obywateli, solidarność i życzliwość. Mamy więcej czasu dla siebie i naszych bliskich. Epidemia kiedyś przeminie. Teraz mamy czas, więc wykorzystajmy go również dla naszego środowiska. Policzmy się. Ilu nas jest koniarzy? Ile mamy stadnin, ośrodków jeździeckich, jeźdźców, koni, firm itd. itp.?. Jest w Polsce 380 powiatów   i w każdym jest „przemysł konny”. Potrzebujemy przynajmniej 380 korespondentów, którzy zbiorą dane z każdego powiatu.  Stwórzmy Mapę Przemysłu Konnego.  Ja zrobiłem początek wg. mojej najlepszej wiedzy.

Być może są tu jakieś błędy. Liczę, że poprawicie to, co się nie zgadza z Waszą wiedzą. Chęć wzięcia udziału w liczeniu proszę zgłaszać mailem na office@polishprestige.pl . Wyślę każdemu z Państwa wersję edytowalną, do której będziecie mogli dopisać zebrane prze Was dane. Mapę będę publikował regularnie na www.konsprawapolska.pl , tak aby każdy, kto ma jakąś wiedzę, mógł w projekcie wziąć udział.  Mam nadzieję, że na podstawie zebranych danych będziemy w stanie udowodnić politykom, jakim ważnym i jak licznym środowiskiem jesteśmy.

Może ktoś z Państwa stworzy odpowiednią platformę internetową, aby dane można było wprowadzać on line. Może ktoś ma pomysł jak rozpropagować Mapę w środowisku za pomocą Facebooka i innych mediów. Zapraszam i z góry dziękuję za Państwa udział.

W obliczu epidemii, przenoszonej drogą kropelkową, konie jeszcze raz przychodzą nam z pomocą. Zapewniają kontakt z naturą, umacniają naszą odporność i zdrowie, a jednocześnie z wysokości siodła pomagają nam zachować bezpieczny dystans do drugiego człowieka, nawet nosiciela koronawirusa.

Marek Grzybowski

Mapa Przemysłu Konnego

Instrukcja jak czytać Mapę: